جزئیات خبر


با حضور مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی؛

هشتمین محموله چوبی حرم حضرت علی(ع) ارسال شد

هشتمین محموله چوبی حرم حضرت علی(ع) ارسال شد
1397/2/22

سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی گفت: هشتمین محموله چوبی حرم حضرت علی(ع) با حضور سید رضا فاطمی امین؛ مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی ارسال شد.

محمد جواد طبسی در گفت و گو با گایکاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این محموله شامل انواع درب و پنجره های نفیس با طراحی سنتی است.
وی ادامه داد: جنس این محموله از چوب ساج برمه است که به علت خواص فیزیکی خاص خود و بافت چرب آن در شرایط آب و هوایی نجف که اختلاف دمای در فصول مختلف سال بیش از ۶۰ درجه می باشد، مقاوم است.
طبسی با اشاره به ارسال ۷۶ عدد درب و پنجره معادل ۳۰۰ متر مربع در هشمین محموله چوبی گفت: این ملزومات مربوط به بخشی از درب‌های کفشداری و بخشی از درب های مدرسه طلاب در بخش زیارتی و همچنین درب و پنجره های ساختمان موزه و بخشی از درب و پنجره های ساختمان اداری واقع در بخش غیرزیارتی است.
وی ادامه داد: با ارسال این محموله، تعداد ۵۵۱ باب درب و پنجره برای بخش زیارتی و تعداد ۱۰۵ عدد درب و پنجره ویژه بخش غیر زیارتی توسط شرکت چوب آستان قدس رضوی تهیه و ارسال شده است.
طبسی درباره معماری به کار رفته در این ملزومات گفت: در این درب و پنجره ها از هنرهای معماری ایرانی اسلامی شامل گره چینی، آلات چینی و منبت استفاده شده است.
وی اضافه کرد: قبل از این قرارداد، تعداد ۱۲ باب درب بابت اتصال حرم قدیم به رواق حضرت زهرا سلام الله علیها و همچنین پنجره فولاد حضرت ام البنین توسط این شرکت ساخته شده است.
طبسی، حمایت از کالای ایرانی را لازمه توسعه فعالیت های شرکت چوب آستان قدس رضوی عنوان و تاکید کرد: تولیدات این شرکت پاسخگوی نیاز بخش عمده ای از مصنوعات چوبی در داخل کشور است.
سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی ادامه داد: این شرکت در تمامی حوزه های مربوط به ساخت ملزومات چوبی اماکن مذهبی، ملزومات چوبی اماکن اقامتی و هتلی، ملزومات چوبی کتابخانه ها، ساخت تجیزات چوبی اداری و ... فعالیت می‌کند.
 24-97

نظر شما