جزئیات خبر


در گفت و گو با مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی مطرح شد؛

برج مسکونی قدس؛ پروژه‌ای منطبق بر استانداردهای بین‌المللی

برج مسکونی قدس؛ پروژه‌ای منطبق بر استانداردهای بین‌المللی
1396/9/11

پروژه برج قدس ساختمانی از مجموعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری شرکت مسکن و عمران قدس رضوی با زیربنای حدود 20 هزار مترمربع است که در زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع حاصل تجمیع 10 قطعه زمین، در منطقه جانباز مشهد که از لحاظ تقسیمات مناطق شهرداری مشهد جزء منطقه ۲ شهرداری است، در حال اجرا می‌باشد. در گفت و گو با محمدرضا رئیسی، مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به این پروژه بزرگ، موقعیت خاص جغرافیایی آن، مشخصات فنی و سازه‌ای، تکنولوژی‌های به کار رفته و... پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
 
پروژه برج قدس با چه نوع کاربری و در چند طبقه در حال ساخت است؟
این پروژه با کاربری مسکونی، در 14 سقف دارای 3 طبقه پارکینگ، لابی و 10 طبقه مسکونی در حال احداث است.
 
لطفا اجزای اصلی پروژه از نظر فضاهای معماری و به تفکیک طبقات را بفرمایید.
طبقات 1- تا 3- با کاربری فضای پارکینگ و فضاهای خدماتی مانند انباری، لاندری و... می‌باشد. طبقه همکف نیز به کاربری لابی ساختمان مسکونی و فضاهای خدماتی مانند سوپر مارکت و فروشگاه، آرایشگاه، محل استراحت خدمه، اتاق مانیتورینگ، پیشخوان نگهبانی برج و... اختصاص دارد. همچنین طبقات 1+ تا 9+ دارای کاربری مسکونی در قالب 56 واحد با متراژهای مختلف است.
 
موقعیت جغرافیایی پروژه مسکونی قدس را چطور ارزیابی می‌کنید؟
شرایط جغرافیایی و دسترسی به بلوار جانباز، این منطقه را به فرصتی مناسب برای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در زمینه احداث مجتمع‌های تجاری با رویکرد تولیدی، خدماتی، فروشگاهی و گردشگری و همچنین احداث مجتمع‌های بزرگ مسکونی، اقامتی، انبوه سازی و... تبدیل کرده است که احداث چنین مجموعه‌هایی در این منطقه طی سال‌های گذشته روند رو به رشد و چشمگیری داشته است.
 
با توجه به موقعیت بسیار مناسب این پروژه، دسترسی به نقاط مختلف شهر چطور امکان‌پذیر خواهد بود؟
دسترسی پروژه مسکونی قدس در بلوار جانباز به نقاط مختلف شهر با توجه به نزدیک بودن آن به شریان‌های اصلی از جمله بلوار فردوسی، بزرگراه امام علی(ع)، میدان جانباز، میدان استقلال و... به نحو مطلوب میسر می‌باشد. همچنین استفاده از وسایل نقلیه عمومی با توجه به تعدد خطوط و ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی در بلوار و میدان جانباز به اقصی نقاط شهر همواره راحت و امکان‌پذیر خواهد بود.
 
درباره مشخصات فنی و سازه‌ای پروژه برج قدس بفرمایید.
سیستم سازه، فولادی و به صورت دوگانه قاب مفصلی با دیوار برشی بوده که با اتصالات پیچ و مهره و جوشی سازه، اجرا شده است. سیستم سازه نگهبان نیز در طبقات منفی به شکل دیواره شبکه مش شات کریت (نوعی بتن متشکل از سیمان، ماسه و شن) بوده و در آن سیستم انکراژ (اتصال دهنده ها در صنعت تجارت ساختمان) و نیلینگ (میخکوبی) استفاده شده که در ادامه دیوار حائل بتن مسلح در زیرزمین و پارکینگ های طبقاتی همراه پشت بند، احداث شده است. همچنین برای ایزولاسیون و زه‌کشی آب‌های زیرزمینی، از تدابیری همچون افزودنی‌های میکروسیلیس در بتن و سیستم زه‌کش بهره گرفته شده است. سیستم سقف نیز از نوع کامپوزیت می‌باشد که با بالاترین کیفیت اجرا شده است.
 
در ساخت این برج، از چه تکنولوژی‌هایی استفاده شده است؟
از مشخصه‌های بارز این برج مسکونی، می‌توان به منطبق بودن آن با استانداردهای بین‌المللی و روز دنیا و نیز استفاده از سیستم‌های پیشرفته اعلام و اطفاء حریق، مانیتورینگ، سیستم هوشمند B.M.S اشاره کرد که برج مذکور را از پروژه‌های دیگر سطح شهر متمایز می‌کند.
 
احداث چنین برجی با اشاره به استانداردهای روز دنیا قطعا نیازمند مصالح مرغوبی نیز است. درباره مصالح این برج توضیح می‌فرمایید؟
همین‌طور است، پروژه مذکور با استفاده از بهترین مصالح نازک‌کاری و دکوراسیون و متناسب با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است و در این راستا سعی شده به منظور حمایت از تولید داخل، محصولات ایرانی مورد استفاده قرار بگیرد.
 
تهیه و تنظیم: هدی زاهدی
 
364-96

نظر شما